Kabely s minerální izolací a kovovým pláštěm (MIMS) jsou známy také pod pojmem “plášťový materiál” nebo slangově označované jako “plášťák”.

Kovový plášť kabelů se vyznačuje velmi dobrou mechanickou a tepelnou odolností a účinně chrání vnitřní vodiče před možným škodlivým vlivem měřeného média.

Kabely s minerální izolací a kovovým pláštěm velmi dobře elektricky izolují vnitřní vodiče od pláště. Tato vlastnost je velmi důležitá pro jejich použití jako základního materiálu pro výrobu snímačů teploty.

Další velmi výhodnou základní vlastností je fakt, že hotový produkt (snímač teploty) lze před použitím – při dodržení minimálního poloměru ohybu – tvarovat/ohýbat do požadovaného tvaru a to bez rizika poškození snímače. Velmi často jsou proto snímače teploty vyrobené z těchto materiálů nejlepším řešením prostorově komplikovaných aplikací.

Parametry kabelů s minerální izolací a kovovým pláštěm a to včetně jejich vnitřní geometrie (síla pláště, minimální vzdálenost mezi vodiči, průměr vnitřních vodičů, atd.) se řídí normou ČSN EN 61515.